Blog

Udrž loptu v hre!

Golfoví hráči sú obvykle veľmi súťaživí ľudia a radi riskujú. Golf je však cieľovou hrou, kde treba uplatniť rozvahu a pokoj. Najlepší hráči dôkladne zvažujú voľbu každého úderu, snažia sa odstrániť všetky riziká z hry a majú vždy prepracovanú stratégiu hry. Taktická zložka v golfe zohráva veľkú úlohu, aj keď málokto si to uvedomuje.

Stalo sa Vám, že dobre zasiahnutý úder skončil v pieskovej, alebo vodnej prekážke? Stalo sa Vám, že dobrý úder skončil v ťažkej pozícii za stromami, ktoré Vám prekážali v hre, alebo ste dokonca prestrelili to správne miesto na fairwayi, z ktorého treba hrať na nejakom DOG-LEGU? Boli to určite zle zvolené údery (nesprávna taktika hry).

Sám Jack Nicklaus (víťaz 18 Major turnajov) povedal, že keď sa dostanete na golfovom ihrisku do problémov, snažte sa dostať čo najkratšou cestou na správnu cestu. Myslel pod tým , aby ste radšej stratili jeden úder krátkou prihrávkou na fairway, ako riskovať možnosť stratiť oveľa viac úderov, skúšaním napríklad “magického úderu ponad stromy“ J.

Mám pre Vás otázku, koľko krát sa Vám podarilo zahrať turnajové kolo, aby ste nestratili golfovú loptičku? Áno, zahrať 18 jamiek s jednou golfovou loptičkou (máte možnosť si ju vymeniť medzi jamkami ak je poškodená), to znamená žiadne trestné údery. Koľko krát sa Vám to podarilo, skúste si spomenúť. Ako profesionálny golfový hráč viem, že svoje najlepšie turnajové kolá som zahral s jedinou loptičkou (pokiaľ hrám dobre, loptičku nemením, som poverčivý J).

Moja tip znie: spomaľte, uvoľnite sa, hrajte defenzívnejšie. Robte si štatistiky triafania greenov (jamkovísk) a fairwayí (nízko kosených plôch). Hrajte bodovacie stávky so svojimi kamarátmi, že  ten hráč ktorý trafí fairway má bod, ten kto trafí green získava bod. Motivujte sa k tomu, aby ste hrali z najvýhodnejších miest. Zmanažujte si Vašu golfovú hru, tak aby bola jednoduchá a zábavná. Však predsa ide len o to dostať loptičku na čo najmenej úderov do jamky J.

 

Pridaj komentár

Scroll to top